Kültür Sanat / 5 ay önce

Zamanın Yüzde 96’sında Dünya Hareketsiz Kalsa Ne Olurdu?

Tamamen yeni bir tasarım dili, ürün ve hizmet sunan Lynk & Co, otomobillerin kullanılmadan durduğu süreye dikkat çekiyor.
YAYINLANMA ZAMANI: 7 Ekim, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Geely Auto Group ve Volvo Car Group ortak girişimi olan Lynk & Co kentsel mobilite çözümlerine yeni bir soluk getiriyor. 2016 yılında kurulan, yeni nesil tüketicilerin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini ön plana koyan marka, otomotiv endüstrisini kökten değiştirebilecek bir teklif sunuyor. Abonelik sistemi/araç paylaşımı üzerinden otomobil sahiplik kavramını yeniden tanımlıyor. Avrupa lansmanı için gerçekleştirilen kampanya, hareketlilik hakkında düşündürürken Lynk & Co tarafından bu sorun için üretilen çözümü de içinde barındırıyor.

Lynk & Co, otomobile sahip olma kavramını sorguluyor

HALAL tarafından yaratılan film dünyanın yüzde 96’sı durursa ne olacağını soruyor. Görsel imgelerin yanı sıra reklamın arkasındaki fikir de ilgi çekiyor. Çünkü kullanılan yüzde 96’lık oran, sahip olunan otomobillerin ömürleri boyunca ne kadar boşta kaldığını gösteriyor. Lynk & Co farklı bir yaklaşım getirdiğini reklam filmiyle göstermiş oluyor. Kaynakların nasıl kullanıldığı ve ne gibi değişiklikler yapılabileceği konusunda herkesi yeniden düşünmeye davet ediyor.

Görsel anlatının hissettirdikleri ve konuya yaklaşım, teknolojik yenilikler sunan bir otomobil markasının klasik reklamlarından oldukça öte bir dile sahip. Çarpıcı fikrin önünde ilerleyen görüntüler şiirsel hareketliliği ön plana çıkıyor.

Markanın farklı bir çözüm sunduğunu vurgulamak isteyen HALAL prodüksiyon şirketinin yönetmeni Caroline Koning markanın toplulukla bağlantı kurma misyonundan beslenerek bu reklam filmini ortaya çıkarıyor. Kampanya Belçika, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda ve İsveç’te gösteriliyor.