Teknoloji / 1 ay önce

WhatsApp'ta mesajlar 24 saatte silinecek

WhatsApp yakında 24 saatte otomatik silinen mesaj özelliğini kullanıcılara sunacak. Yeni özellik test aşamasında.
YAYINLANMA ZAMANI: 8 Mart, 2021
Yayınlayan : Tabikihaber - Editör

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp masaüstü uygulaması için sesli ve görüntülü arama desteği vermeye başladığını duyurmuştu.

Bu haber kullanıcılar tarafından oldukça olumlu bir şekilde karşılanırken şimdi bambaşka bir özelliğin yolda olduğu iddia edildi.

İddialara göre geliştiriciler, bir gün sonra kendi kendine yok olacak mesajlar için kolları sıvamış durumda.

KULLANICIYA SORACAK
Shiftdelete'de yer alan bilgilere göre bu hafta WhatsApp platformu için kendi kendini imha edecek fotoğraflar özelliğinin test edilmekte olduğu haberi basına sızdırılmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre uygulamada fotoğraf paylaşırken ekranda yeni bir buton ile karşılaşılacağız. Bu özellik hem kişisel hem de grup sohbetleri için geçerli olacak.

WABetaInfo tarafından sızdırılan haber, Snapchat‘in oldukça popüler olan bu özelliğinin WhatsApp’a taşındığını vurguluyor. Yakında yayınlanması muhtemel gözüken fonksiyon, isteğe bağlı bir şekilde çalışacak.

WhatsApp geçen sene Süreli Mesajlar özelliğini duyurmuştu. Burada kullanıcılara 7 gün içerisinde kaybolan sohbetler gerçekleştirme imkanı sağlanmıştı. Şimdi platform 24 saatlik mesajlar özelliğini aktif ederse, muhtemelen bunu Süreli Mesajlar’ın içerisinde etkinleştireceği düşünülüyor.

Ancak test aşamalarına geçilmiş olmasına rağmen özellikten bir anda tümüyle vazgeçilme ihtimali de her zaman için söz konusu…

İLGİLİ KONULAR: #whatsapp#sms#süreli mesaj