Teknoloji / 1 yıl önce

Tesla, Güneş Çatılarının Yenilenmiş Sürümünü Açıkladı

YAYINLANMA ZAMANI: 6 Aralık, 2019
Yayınlayan : Tab2Haber Merkezi

Güneş kiremitlerini açıkladıktan üç yıl sonra Tesla, güneş çatısının yeni versiyonunu tanıtıyor ve bu sefer fırlatmanın aksamadan biteceğini umuyor. CEO Elon Musk, son bir kazanç çağrısı sırasında Tesla Solar Roof'un 3. Sürümünü duyurdu ve şirketin üretimi büyütmek ve maliyetleri düşürmek için gerekli iyileştirmeleri yaptığını belirtti.

Duyuru, Tesla'nın endüstride devrim yaratacağını umdukları solar zonaların ilk kez tekrarlanması için emir almaya başlamasından yaklaşık 2,5 yıl sonra geldi. O zamandan beri, Tesla Solar Roof için zorlu bir yokuş yukarı tırmanma oldu. Musk bile, teknolojinin ilk iki versiyonunun biraz deneysel olduğunu kabul etti. Fakat işler değişmeye hazır gibi görünüyor.

Öyleyse Sürüm 3'teki yenilikler neler? Teknik gelişmeler olmasına rağmen, en önemli değişiklik, zona boyutu. Başlangıçta yaklaşık 8 inç genişliğinde 14 inç uzunluğunda, sayısız bağlantıları kurulumu oldukça zahmetli hale getirdi. Sürüm 3, 15 cm genişliğinde 45 inç uzunluğunda. Bu sadece Tesla Solar Roof'ı kurulumu daha hızlı hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda toplam maliyeti de düşürecektir.

Potansiyel alıcılar, Tesla'nın SolarCity kurulum ekibinin kullanılması gerekliliğini ortadan kaldırdığı için artık kendi müteahhitlerinin solar çatıyı monte edebileceklerini duymaktan memnuniyet duyacaklardır. Bu, sadece ölçeklendirme değil aynı zamanda kaynakları üretime yoğunlaştırma stratejisinin bir parçasıdır.

Gelecekte, Tesla, ürünlerini geleneksel bir kiremit çatıyla karşılaştırılabilir hale getirmek için kurulum zamanını daha da azaltmaya odaklanmayı planlıyor. Bu, bir günden daha kısa bir sürede tam bir kurulum anlamına gelir. Elon Musk kesinlikle iyi bir mücadele için hazır olduğunu kanıtladı.