Kültür Sanat / 2 yıl önce

Tek Elle Hazırlanabilen Yemek Tarifleri

Bir bebek maması markası, kucaktan inmeyen bebekleri olan ebeveynlerin yardımına yetişti. Firma, bebekleri ile birlikte yemek hazırlamaya çalışan anneler ve babalar için özel bir yemek kitabı ve tek elle kullanılabilen bir kesme tahtası hazırladı.
YAYINLANMA ZAMANI: 14 Mayıs, 2019
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Bebekler hatta biraz daha büyük çocukların en sevdiği yerdir anne-baba kucakları. Yürümeye başlamadan önce sakinleşmek için, yürümeye başladıktan sonra da keyiften inmek istemezler kucaklardan.

Ebeveynlerin bir çok işi tek elle yapma çabaları kimi zaman başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. Evin kapısını açmak, alışveriş yapmak, ödeme yapmak, ve pek tabii yemek yapmak.

Özellikle annelerin tek elle yemek yapma çabalarına değinen marka, organik malzemelerden oluşan kavanozları annelerin kolay kullanımına sunuyor. Ayrıca malzemeleri doğrama, soyma vb. işlemleri yapmak isteyen ebeveynler için tek elle kullanılabilen bir kesme tahtası da, kampanyanın çekiciliğini arttırıyor.

Üzerlerinde birbirinden renkli illustratif çizimlerin ve 16 farklı yemek tarifinin bulunduğu kartlar da düşünülmüş. Ayrıca bu kartları kesme tahtasında koyup rahatça takip edebileceğiniz bir bölüm de bulunuyor.

Tek elle kullanılabilen kesme tahtası, üzerinde bulunan sebzeleri ve meyveleri sıkıştırarak soyma olanak sağlayan bir düzenekle tasarlanmış. Ayrıca bu düzeneğe kavanoz skıştırarak tek elle kapağını da açabiliyorsunuz. Doğrama işlemini ise, tahtanın üzerinde bulunan üç çivi sayesinde meyve veya sebzeyi buraya saplayarak tek elinizle rahatça yapabiliyorsunuz.

Sizlere de, tek elle nefis yemekler yaparken kucağınızda bulunan bebeğinizi bol bol öpmek kalıyor.