Kültür Sanat / 2 yıl önce

Takipçisi olacağınız bilim kurgu dizileri

Son yıllarda dizilerin sayısında oldukça ciddi bir artış var. Bilim kurgu dizileri ise bu konuda öndeler. Her geçen gün daha ilgi çekici bilim kurgu dizileri izleyicilerle buluşuyor. Bu yapımlardan beğeni toplayanları bir araya getirdik.
YAYINLANMA ZAMANI: 14 Mart, 2019
Yayınlayan : Tab2Haber Merkezi

Doctor Who

IDMb Puanı: 8.8

Televizyonun en uzun soluklu bilim kurgu dizisi Doctor Who hız kesmeden devam ediyor. 2005’te ekrana döndürülen bu dizide bir Zaman Lordu olan Doktor, zaman ve uzayda sonu olmayan maceralara atılıyor. Ona genellikle bir insan yol arkadaşlığı ediyor. Hikaye geçmiş ve gelecekle sınırlı kalmıyor, sonsuz gezegenlere ve farklı ırklara kadar uzanıyor.

Westworld

IDMb Puanı: 9.1

Geçtiğimiz sene ekrana gelmeye başlayan Westworld, en popüler bilim kurgu dizileri arasına girmeyi başardı. Yapay zekaya sahip robotların vahşi batı temalı parktaki yaşantıları, ziyaretçilerle yaşadıkları ve bilinç kazanma yolundaki ilerleyişleri izliyoruz. İlk sezonu sonlandıran yapım Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris ve Anthony Hopkins gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor.

Outlander

IMDb Puanı: 8.5

1940’larda savaş hemşireliği yapan Claire, İskoçya ziyaretinde kendisini 200 sene geçmişe gitmiş olarak buluyor. Savaşın hakim olduğu ve kadınların yok sayıldığı bu dönemde onu heyecan dolu bir macera bekliyor.

The 100

IMDb Puanı: 7.8

97 sene sonra geçen yapımda nükleer bir silah insan ırkını yok ediyor. İnsanlıktan geriye kalan son 100 genç dünyaya dönüp insanoğlunun burada yeniden yaşayabilmesi için çaba harcıyor.

The Man in the High Castle

IMDb Puanı: 8.1

Alternatif bir dünya hayal ediyor. “İkinci Dünya Savaşı’nı Naziler kazansaydı ne olurdu?” sorusundan yola çıkılan yapımda Almanlarla Japonlar arasındaki güç mücadelesi yer alıyor.

Black Mirror

IMDb Puanı: 8.9

Black Mirror her bölümünde farklı bir dünyaya ve hikayeye yer veriyor. Hayatın ve teknolojinin karanlık yanlarını karşımıza çıkarıyor.

Stranger Things

IMDb Puanı: 9.0

2016 yazına damgasını vuran yapım 80’lerin korku filmlerinin havasını televizyona taşıyor. Stranger Things’te ufak bir erkek çocuğu kayboluyor. Onu bulmak için mücadele eden annesi ise korkunç güçlerle karşı karşıya kalıyor.

Orphan Black

IMDb Puanı: 8.4

Orphan Black insanların klonlanması konusuna farklı bir bakış açısı sunuyor. Neredeyse tüm ana kahramanlara Tatiana Maslany’nin hayat veriyor.

Travelers

IMDb Puanı: 8.1

Travelers, zaman yolculuğu ve insanlığın sonu konseptlerini bir araya getiriyor. Burada insanlar bilinçlerini 21. yüzyıla geri gönderiyor. Böylece insanlığın sonunun gelmesine engel olmaya çalışıyorlar.

Colony

IMDb Puanı: 7.3

Colony’de uzaylıların kolonileştirdiği dünyada yaşayan insanların bir kısmı onlarla birlikte çalışırken, geri kalanlar ise özgürlük mücadelesiyle karşı duruş sergiliyor.

Sense8

IMDb Puanı: 8.4

Dünyanın dört bir yanında yaşayan sekiz kişi zihinsel olarak birbirine bağlanıyor. Birinin yaşadıklarını diğerleri de hissediyor. Böylece aralarındaki mesafeye rağmen birbirleriyle iletişim kurmaya başlıyorlar. Asıl tehlike onlar bu duruma alışırken ortaya çıkıyor.

The X-Files

IMDb Puanı: 8.7

Bilim kurgu dizisi denince ilk akla gelen işlerden biri olan The X-Files, Mulder ve Scully’nin uzaylılara dair gerçeği bulma macerasıyla devam ediyor. İlgiyle takip edilen yapımın önümüzdeki yıllarda yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkması bekleniyor.

The Expanse

IMDb Puanı: 8.2

The Expanse gelecekte geçiyor. İnsanlar tüm güneş sisteminde koloniler kurmayı başarmış fakat ufak bir ekip insanlığın geleceğini tehdit eden bir tehlikenin olduğunu keşfediyor.

Dark Matter

IMDb Puanı: 7.5

Altı kişi kendilerinden başka kimsenin olmadığı bir uzay gemisinde uyanıyor. Kim olduklarını dahi hatırlamazken zihinlerini kurcalayan sorulara da yanıtlar bulmak için harekete geçiyor.

İLGİLİ KONULAR: #bilim kurgu#dizi#fantastik