Kültür Sanat / 8 ay önce

Sürekli Doku Değiştiren Bir Beden

Universal Everything imzalı Transfiguration, farklı malzemelerden yapılmış değişken gövdesiyle 3B bir figüre odaklanıyor.
YAYINLANMA ZAMANI: 28 Temmuz, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

CGI sanatçılarının en sık deney yapmayı sevdiği temalar arasında, insan anatomisi ve doku çalışmaları yer alıyor. Esteban Diacono’nun ve David Lewandowski’nin deforme insan bedenlerini merkeze alan çalışmalarında bu eğilimleri görmek mümkün. İngiliz sanatçı kolektifi Universal Everything’in yeni animasyonu Transfiguration da hareketli bir figüre giydirilmiş farklı dokularla dikkat çeken bir çalışma oldu.

Transfiguration_bigumigu_1.gif

Her adımda dönüşüm yaşayan bir figür

Dijital sanatçı ve tasarımcı kolektifi Universal Everything, Odunpazarı Modern Müze’yi ziyaret edenlerin çiçekli figürlerden oluşan Superconsumers adlı video yerleştirmesiyle yakından tanıdığı bir topluluk. Yeni animasyonlarındaki figürü; balmumu, alev, gökkuşağı renginde kürkler, dumanlar, kayalar gibi farklı materyallerle giydirerek yine zorlu bir işin üstesinden gelmişler. Ekrandaki figür insanın evrimine dair canlandırmaları anımsatıyor. Tek çizgi üzerinde ilerleyen bir figür animasyon boyunca her adımda başkalaşım geçiriyor.

Grubun Odunpazarı Modern Müze’deki video yerleştirmesi:

Universal Everything’in çalışmalarını Instagram’ı ve Vimeo kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.