Teknoloji / 2 yıl önce

Sanal karakterin yaşadığı gerçeklik

Sanal karakterler fiziksel yaşamın her alanında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Renault yeni reklam filminde, gerçek hayatın içinde yaşadığı deneyimlerle keyif alan bir sanal karakter kullandı.
YAYINLANMA ZAMANI: 22 Mart, 2019
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Sanal karakterler fiziksel yaşamın her alanında karşımıza çıkmaya ve bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Son olarak Renault yeni Crossover otomobili Kadjar’ın reklam filminde gerçekle dijital dünyayı biraraya getirerek, sanal bir karakter kullandı. Reklam filminde, “Liv” adı verilen sanal karakter, Renault’un Kadjar marka otomobiliyle test sürüşü yapıyor. Liv, akarsulardan geçerek dağlara tırmanıyor ve doğada gerçek bir geyik ile karşılaşıyor. Doğayı tüm gerçekliği ve heyecanı ile deneyimliyor. Reklam filminin en ilginç yanı ise, sanal karakterin gerçekliğe olan hayranlığı. Liv, tüm dijitalliğine rağmen gerçek duygular ve mimikler sergiliyor ve “Escape to Real” yani “Gerçeğe Kaçış” sloganıyla yola çıkıyor. Ve reklam filmi, Liv’in “Herkes sanal gerçeklik dünyasında yaşamaya çalışırken ben onu gerçek dünyada yaşıyorum.” sözleriyle sona eriyor.

Reklam filmi marka tanıtımı olmaktan çıkıp, çok büyük bir gerçekliği yüzümüze çarpıyor. Öyle ki artık hepimiz yaşadığımız bu dünyayı sanal cihazlar olmadan göremez olduk. Bilgisayar, telefon veya bir televizyon ekranından insanları, olayları, dünyayı izliyoruz. Bilgisayar oyunlarında hayatlar kurup, dijital arabalar kullanıyoruz. Her geçen gün gerçeklikle daha az gözgöze geldiğimiz bu dünyada, gerçekliğin tadını teknoloji, yani “Liv” çıkarıyor.