Teknoloji / 2 yıl önce

Retro tasarım modern cihazlar

YAYINLANMA ZAMANI: 21 Mart, 2019
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Oyun tutkunlarının ilgisini çekecek benzersiz nesneler tasarlayan İsveçli bir sanatçı Love Hultén, geleneksel işçiliği modern teknolojiyle birleştiriyor. Yeni nesil cihazları, kendine has bir tasarım ile harmanlayan sanatçı, görenleri hayrete düşürüyor. Tasarımlarını İsveç’in Göteborg kentinde tek kişilik stüdyosunda yapan çılgın sanatçı, öngörülemeyen işlevsellik ve mistik özelliklere sahip orijinal birçok tasarıma imza atıyor. İşte Hultén’ın görenleri şaşkına çeviren ürünleri…

PET DE LUX

Amerikan cevizinden el yapımı, Commodore64, NES ve daha pek çok video oyun sistemini taklit eden modern bir bilgisayar. Şık klavye tasarımıyla dikkat çeken esere, klasik TAC-2 kumanda kolundan esinlenilerek özel yapım iki kablosuz kontrol cihazı eşlik ediyor.

ORIGINX

USB ile kendi favorilerinizi ekleyebileceğiniz, 10.000’den fazla oyun depolama kapasitesine sahip kişisel bir oyun kütüphanesi. El yapımı ceviz gövdesi ve sarı alüminyumdan oluşan kontrol paneliyle zarif bir tasarım oluşturuyor.

GEOBOI

Arcade oyun konsolu.

ECHO OBSERVATORY V2

Gerçek zamanlı olarak karmaşık matematiksel oluşumları sentezleyerek görselleştiren gizemli bir eserdir.

BIVALVIA SYNTHESIS

15 adet yüksek kaliteli Cheery MX tuşu, arka tarafında stereo çıkış ve dahili 15W hoparlör bulunan bu eserle, çeşitli filtreleri kullanarak kendi efektlerinizi oluşturabilirsiniz.

GOLDEN APPLE

Plastik yerine amerikan cevizinden el yapımı bir sanat harikası. Içine monte edilmiş bir mac miniye sahip bilgisayar bir de DVD okuyucuya sahip. Özel yapım altın kaplamalı bir klavyesi bulunan bu modele bir de cevizden yapılmış yine özel tasarım kablosuz mouse eşlik ediyor.

BRIX SYSTEM

LEGO tuğlalarından oluşan farklı bir tasarım. Kasik "Legoland Space" serisinden esinlenerek tasarlanan bir koleksiyon.

ORIGIN XL

OriginXL, duvar tipi OriginX kabininin lüks ve tam ölçekli bir versiyonudur. El yapımı ahşap bir tasarım olan OriginXL , tıpkı öncüsü OriginX gibi - maun gövdesi, sarı cephe ve alüminyumdan yapılmış kontrol panelinden oluşan zarif bir görünüm sergiliyor.

PIXEL VISION

Masif cevizden yapılmış, cep boyutunda taşınabilir el yapımı oyun konsolu.

PK42 - LIMESTONE ED

İki oyuncu için benzersiz el yapımı, tam boy bir arcade kabini. Bu eşsiz lüks sürüm, özgün dokusu ile kireçtaşı kaplamalıdır. Orta boşluk arkadan aydınlatmalı bir gezegen görüntüler ve hem renk, hem de parlaklık açısından ayarlanabilir yapıdadır. Hultén, temayı tamamlamak için granit lamine panelleri pirinçten ve şeffaf akrilikten el yapımı joysticklerle birleştirmiş. Sipariş üzerine yapılan bu dolaplar, herhangi bir müşteri ihtiyacına uyacak birçok şekilde özelleştirilebiliyor.

POCKET SPIN

Pocket Spin, klasik arcade spinner oyunlarının oynanabildiği, taşınabilir bir oyun konsolu olarak özel tasarımların arasında yer alıyor.

CARY 42

Attaché kılıflarından ilham alınarak tasarlanan iki oyunculu arcade konsolu oyunseverlere farklı bir deneyim yaşatıyor.

ZETTE SYSTEM

Dört ana bölüme ayrılmış iki oyunculu oyun konsolu olarak tasarlanmış bu model; bir sistem konsolu, iki kablosuz joypad ve stereo için ek bir hoparlörden oluşuyor. Ana konsol, yerleşik bir DLP LED projektörün yanı sıra klasik konsolları taklit eden bir bilgisayara da ev sahipliği yapıyor.

MR TYPO

Mr Typo ahşaptan el yapımı duvar montajlı bir konuşma sentezleyicidir. Herhangi bir metin dosyasını cihaza besleyin, içeriğini gerçek zamanlı olarak yeniden düzenleyin.

R-KAID-R

Katlandığında ünitenin dış boyutları 28x17x9 cm olan eşsiz bir ahşap model daha oyunseverlere sunulmak için tasarlanmış. USB şarj kablosu ve bir de adaptörü bulunuyor.

PV - CRYSTALLINE ED

Buzlu akriliklerden yapılmış özel tasarım konsol diğer ahşap tasarımlardan farklı bir çizgide üretilmiş.

KURBITS TECH

Kurbits Tech, Hultén'in oyun konsollarının özel İsveç mobilya boyama teknikleriyle elle boyanmış sürümleridir.

Görseller: Love Hulten