Teknoloji / 2 yıl önce

Netflix Oyun Sektörüne Giriş Yapıyor

Stanger Things ve The Dark Cyristal: Age of Resistance serilerinin oyun konsollarını çıkaracağını duyuran Netflix oyun sektörüne hızlı bir giriş yapıyor.
YAYINLANMA ZAMANI: 26 Haziran, 2019
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Dizi ve film platform olan Netflix original içeriklerini arttırarak farklı projelerde de yer almayı hedefliyor. Apple’ın ‘Apple Arcade’, google’ın ‘Stadia’ ile hızla giriş yaptığı oyun sektöründe artık Netflix’i de göreceğiz. Stranger Things serisinin 2. sezonunda bir mobil oyun yayınlayan Netflix, aynı seri üzerinden yeni sezonun da başlamasıyla ‘Stranger Things 3: The Game’ isimli yeni oyunuyla konsol dünyasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Oyun 4 temmuzda 3. Sezonun başlamasıyla birlikte Stranger Things 3: The Game de Nintendo Switch, PS4, ve Xbox One üzerinden oynanabilecek.

Sıra tabanlı taktik türünde de bir oyun yapacağını duyuran şirket, konsol oyunlarında iddiali olduğunu belirtiyor. İsminin ‘The Dark Cyristal: Age of Resistance’ olacağı bilinen oyun hakkında bir açıklama olmasa da The Dark Crystal serisinin temasına sahip olacağı biliniyor.

Konum Tabanlı Stranger Things

Next Game ile ortaklaşa çalışan Netflix konum tabanlı bir mobil oyun da çıkarmayı planlıyor. Serinin atmosferine ve temasına uygun çalıştıklarını belirten firma, konum tabanlı işleyecek oyun için google haritalar’ından veri alarak kurgulayacak. Oyuncuların yeni alanlar keşfetmelerini sağlayacak oyun Upside Down’u tecrübe etme şansı verecek.

Tüm bu özelliklerle birlikte Pokemon Go’ya rakip olması beklenen oyun, Stanger Things hayranları tarafından merakla bekleniyor.