Teknoloji / 1 yıl önce

"NASA AT HOME" ile Gezegenin Gizemini Keşfedin!

YAYINLANMA ZAMANI: 3 Nisan, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

NASA’nın yeni İnternet ve sosyal medya spesiyalitesi NASA Evde ile kendi evinizin konforunda tüm dünyayı ve evreni keşfedebilir, merak ettiğiniz konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.

NASA at Home tüm aile için bir şeyler sunuyor. Hubble Uzay Teleskobu ve Uluslararası Uzay İstasyonu gibi çeşitli konularda E-kitaplar, kendin yap projeleri, sanal ve artırılmış gerçeklik turları yapabilirsiniz. İlginizi çekecek birçok konuda videoların ve podcastlerin havuzunu bir araya getiriyor. Sizi NASA uçağının pilot koltuğuna yerleştiren bir uygulama ile evinizde çok daha keyifli vakit geçirebilirsiniz..

NASA İletişim Ofisi yöneticisi Bettina Inclán yaptığı açıklamada, “Her yerde insanları, özellikle de öğrencileri evlerinden çıkmadan evden çıkmanın yollarını aradıklarını biliyoruz. “NASA, gökyüzüne bakma ve ayaklarını yere güvenli bir şekilde dikilmiş olarak kendilerini uzayda görmenin bir yoluna sahip, ancak hayal gücümüz gittiğimiz her yeri keşfetmekte özgür. Bu bilgileri parmaklarınızın ucuna getirdik. Herkesin NASA'yı Evde keşfetmesi için birkaç dakika ayırdığını umuyoruz. ”

Aynı zamanda öğrenciler ve aileler için eğitici ve eğlenceli kaynakları ve faaliyetleri birarada bulunduruyor. Ayrıca, resmi ders planlarından şaşırtıcı görüntülere, bilim ve keşiflerin dünyaya nasıl yardımcı olduğuna dair her şeye erişim sağlanabiliyor.

Evde güvenli bilim uygulamak istiyorsanız, bilim adamlarının güneş sistemimizin arka bahçesinden kendi arka bahçenize kadar gerçek devam eden araştırmalarına katkıda bulunma fırsatlarına sahipsiniz. Bu platform ile, güneş sistemimizde kahverengi noktaların ve gezegenlerin aranmasını ve iklim araştırmalarını desteklemek için bulutlar, su, bitkiler ve diğer yaşamdaki değişikliklerin izlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

NASA at Home, ajans uzmanlarından etkileşim ve duyma konusunda sürekli fırsatlar sunacak. Örneğin, rekor kıran astronot Christina Koch hafta içi 16: 00'da çocukların kitaplarını okuyor. Instagram'da, öğrenciler için eğitim ve etkinlikler düzenliyor.

NASA Televizyondan da NASA'nın Ev Temalı programlarını 10:00- 16:00 arası takip edebilirsiniz. Hafta içi günlerin yanı sıra, son etkinlikleri ve haberleri, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotlarla yapılan görüşmeleri, bilim, teknoloji ve keşif konularına eğitici bakışlar ve ajansın geçmişinden gelen tarihi programları da 24 saat takip edebilirsiniz.

Kaynak: NASA