Kültür Sanat / 4 yıl önce

La Casa de Papel’de Böyle Benzerlik Görülmedi!

La Casa de Papel’de heyecan dorukta! 19 Temmuz'da gelecek olan yeni sezonda izleyiciyi neler bekliyor? Peki dizideki karakterleri Türk oyuncular oynasaydı, sizce kimler oynardı?
YAYINLANMA ZAMANI: 18 Temmuz, 2019
Yayınlayan : Tabiki Haber - Nur Yılmaz

İlk iki sezonda izleyiciye nefes kesen bir soygun hikayesini anlatan Le Casa De Papel dizisinin 3. Sezonu 19 Temmuz’da ekranlarda olacak. Merakla beklenen sezonda Profesörün yeni planları merak konusu. Ekibin tekrar nasıl toplanacağı, ekibe katılan yeni üyelerle birlikte yaşanacak maceralar dizinin hayranlarını yine ekrana kilitleyecek gibi görünüyor.

Netflix’in yayınladığı 3. Sezon fragmanında izleyiciyi ayrıca bir sürpriz bekliyor. İkinci sezonda kaybedildiği sanılan ‘Berlin’ karakteri 3. Sezonda tekrar ekibe katılan isimler arasında. Önceki sezonlardan tanıdığımız karakterlerden Tokyo, Profesör, Denver, Rio, Helsinki, Nairobi, Monica Gaztambide (Stokholm), Raquel Murillo, Arturo, Mariví, Coronel Prieto & Mario de la Rosa 3. Sezonda da ekranlarda olacak.

Peki La Casa de Papel dizisindeki karakterleri Türk oyuncular oynasaydı, sizce kimler oynardı?

İşte size hazırladığımız şaşırtıcı derecede benzerlik içeren bir supermatch!

1. The Professor / Alvaro Morte & Barış Bağcı

Duruşu, fiziksel benzerliği ve ses tonu ile Profesör'ü Türkiye'de en iyi Barış Bağcı canlandırabilirdi. İlk olarak 2005-2007 Gümüş dizisi ile izleyici ile buluşan Bağcı, 2015 yılında Diriliş - Noyan Karakteri ile de ekranlarda yer almıştı.

2. Berlin / Pedro Alonso & Mehmet Kurtuluş

İzleyiciyi ekranlara kitleyen Yüzyılın dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Derviş Ağa olarak hafızalara kazınan Mehmet Kurtuluş, en son karşımıza bir Netflix dizisi olan Hakan Muhafız ile çıkmıştı. Başarılı oyuncu geçmişte uzun süre Almanya'da yaşamış ve birçok tiyatro çalışmasında bulunmuş. 1998'de yönetmen Fatih Akın ile tanıştıktan sonra kariyerinde önemli bir kırılma noktası olmuş. Sizce de başarılı oyunculuğu, jest ve mimikleri ile ekrana bir Berlin enerjisi vermiyor mu?

3. Tokio / Ursula Corbero & Selen Seyven

Tokio La Casa De Papel Dizisinin en önemli karakterlerinden biri. Ayrıca kendine has bir hayran kitlesi de bulunuyor. Selen Seyven ise en son büyük ses getiren Avlu dizisindeki başarılı performansı ile ekranlarda yer almıştı. Peki ya siz daha diziyi seyrederken bu kızın bir karakter eşi olabilir mi diye düşünmediniz mi? Özellikle Avlu dizisinde canlandırdığı Heves karakteri tam da bir La Casa De Papel Tokyo'su! Ne diyelim gelecekte böyle bir proje ekranlarımızda yer almaya karar verirse bizim oyumuz Seyven'den yana.

4. Rio / Miguel Herran & Burak Deniz

Dizinin en genç ve romantik karakteri Rio. Tokyo ile yaşadığı aşk ve soygunda sergilediği uçarı hareketleri ile diziyi izleyen genç kızların favori karakteri. Türkiye'ye döndüğümüzde hem aşırı benzerliği, hem de hayran kitlesi ile karşımıza çıkan en çarpıcı isim tabi ki Burak Deniz oluyor. Bu zamana kadar birçok projede yer alan Burak Deniz, en son "Aşk Laftan Anlamaz" dizisinde Hande Erçel ile başrölü paylaşmıştı.

5. Moscou / Paco Tous & Bülent Emin Yarar

Uzun kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde rol alan Bülent Emin Yarar babacan görüntüsü ve tavrı ile Moscu karakterine en uygun isim olarak görünüyor.

6. Denver / Jaime Lorente & Cemal Hünal

2007 yılında "Ulak" filmi ile karşımıza çıkan Cemal Hünal, 2008 yılında çekilen ve çok ses getiren "Issız Adam" filmi ile daha çok tanındı. Aslında tam da bu filmdeki romantik serseri adam karakteri ile bize Denver'i hatırlatıyor.

7. Monica Gaztambide (Stokholm) / Esther Acebo & Berfu Öngören

2009'dan günümüze kadar birçok dizi ve filmde rol alan Berfu Öngören'i en çok 2005 yılında oynadığı "Bizim evin halleri" dizisindeki "Misket" karakteri ile hatırlıyoruz. La Casa de Papel'de Stokholm lakaplı Monica'ya benzerliği gerçekten şaşırtıcı derecede.

8. Arturo Roman / Enrique Arce & Gökçe Özyol

2006 yılında "İki Aile" dizisinde "Sabutay" karakteri ile tanıdığımız Gökçe Özyol, 2010 yılında "Yahşi Cazibe" dizisinde Barış karakterini canlandırdı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Animasyon Bölümünden mezun olan sanatçı çok sayıda dizi ve filmlerde rol almış, ayrıca seslendirme yapmıştır. Rol aldığı karakterlerde sergilediği performanslarla ve fiziksel görüntüsü ile La Casa De Papel dizisindeki Arturo karakterini bize anımsatan başarılı oyuncu, sempatik tavırlarıyla ekranların sevilen yüzü.

9. Raquel Murillo / Itziar Ituno & Gökçe Bahadır

Oyunculuk kariyerine; Tatlı Hayat, Beşik Kertmesi, Mühürlü Güller gibi dizilerde bölüm oyunculukları yaparak başlayan Gökçe Bahadır, Hayat Bilgisi dizisindeki Törpü Yeliz karakteri ile çok sevilmiştir. Ardından Yaprak Dökümü ve Kayıp Şehir dizilerinde bambaşka rollere hayat vererek oyunculuğunu kanıtlamıştır. Son olarak izlenme rekorları kıran "Ufak Tefek Cinayetler" dizisinde "Oya Toksöz" karakteri ile izlediğimiz Gökçe Bahadır, La Casa De Papel dizisindeki Raquel Murillo karakterinin kopyası gibi.

10. Nairobi / Alba Flores & Ceren Moray

Başrollerinde Levent Üzümcü ve Müjde Ar gibi isimlerin bulunduğu Serseri Aşıklar dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Ceren Moray, 2007-2010 yılları arasında yayınlanan Kavak Yelleri dizisinde “Su” karakterine hayat verdi ve tanınan bir yüz oldu. Esas çıkışını 2014 yapımı O Hayat Benim adlı dizi ile yaptı. Dizide Efsun karakterini canlandıran ve dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, performansı ile bütün dikkatleri üzerine çekti. Fakat en son izlediğimiz "Avlu" dizisindeki "Azra" karakteri ile sıradışı bir performans sergileyen Ceren Moray'ı, La Casa De Papel'deki Nairobi için aranan en benzer kişi olarak görüyoruz.

11. Helsinki / Darko Peric & Serhan Ernak

La Casa De Papel dizisinin "Helsinki" karakterinin arayıp da bulamadığı bir ikiz kardeşi daha varsa o da Serhan Ernak'tır diye düşünüyoruz. 2015 yılında Trt 1 ekranlarında yayınlanan Çeyrek İle Zeyrek adlı dizide rol alan Serhan Ernak'ı, sonrasında Oyunbozan dizisinde Coşkun karakteri ile izlemiştik.

12. Oslo / Joseph Whimms & Menduh Kızılkula (Big Boy)

Hiphop alanında müzik yapan ve Big Boy olarak tanınan Menduh Kızılkula, 1996 yılında Boks hayatına başlamıştır. Spor ve müziğin yanısıra oyunculuk da yapmaya başlayan Menduh Kızılkula 2002 yapımı Organize işler filminde rol aldı. Oslo karakteri için de benzerliği gerçekten yadsınamaz nitelikte.

13. Alisson Parker / Maria Pedraza & Serenay Sarıkaya

Soygun ekibine dahil olmayan fakat kendi isteği dışında plana dahil edilen isim Allison Parker. Soygunda güvenlik kartı olarak kullanılan büyük elçinin kızı ayrıca dizide masum güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ve bu masum güzelliğin Türkiye'de ki karşılığı tabi ki Serenay Sarıya'dan başkası olamaz. Fi Çi Pi dizisindeki üstün performansıyla beğenileri toplayan Sarıkaya bu karakter için biçilmiş kaftan gibi görünüyor.

14. Ariadna / Clara Alvarado & Dilhan Aras

Dilhan Aras 2006 senesinde Gölgeler isimli sinema filmi ile beyaz perdeye adım atmış, 2015 senesindede Adı İnsan filminde oynamıştır. Bugüne kadar Deniz Yıldızı, Yeni Evli ve Hayata Beş Kala gibi dizilerde rol almıştır. En son "Bir Mucize olsun" isimli dizide "Nazlı" karakteri ile dizi kadrosuna dahil olan başarılı genç oyuncu, La Casa De Papel'in Ariadna'sına tıpa tıp benzerliği ile dikket çekiyor.

15. Angel / Fernando Soto & Levent Ülgen

16. Coronel Prieto / Juan Fernandez & Settar Tanrıöğen

17. Marivi / Kiti Manver & Suna Selen

18. Mercedes Colmenar / Anna Gras & Meltem Pamirtan

Ne dersiniz? Bu kadro ile bir Türk versiyon La Casa De Papel çekilir mi?