Kültür Sanat / 2 yıl önce

Cannes Lions’tan Türkiye'ye 3 Bronz Aslan

Cannes Lions 2019 Yaratıcılık Festivali’nin bu yıl 66.’sı düzenlendi. 28 Kategoride ödüllerin dağıtıldığı festivalde, LÖSEV’in ‘Change the End’, Land Rover'ın Shirt ve Polo Shirt, IKEA Türkiye'nin 'Hailstorm in İstanbul' isimli kampanyaları bronz aslan ödüllerinin sahipleri oldu.
YAYINLANMA ZAMANI: 19 Haziran, 2019
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Cannes Lions 2019 Yaratıcılık Festivali’nin bu yıl 66.’sı düzenlendi. 28 Kategoride ödüllerin dağıtılacağı festivalde, LÖSEV’in ‘Change the End’ isimli kampanyası ilk etapta kısa listeye kalmıştı. 1973 yapımlı Ertem Eğilmez’in yönettiği, baş rollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral’ın oynadığı Canım Kardeşim Filmi’nde, lösemiden ölen küçük kardeşin ölmediği mutlu son ile biten kısa bir film hazırlanmıştı. 'Change the End' Yeşilçam klasiği 'Canım Kardeşim' filmini hazırlayan Rafineri Reklam Ajansı Entertainment katagorisinde, festivalin ikinci gününde Bronz Aslan’a layık görüldü.

TBWA\Istanbul’un IKEA Türkiye için hazırladığı 'Hailstorm in İstanbul' işi ise Mobile kategorisinde kısa listeye kalarak bu kategoriler için Türkiye’den kısa listeye kalan tek kampanya olmuştu. Bu kampanya ile TBWA\Istanbul, Mobile kategorisinde Bronz Aslan’a layık görüldü.

Ajans, festivalin ilk gününde açıklanan Outdoor kategorisinde Land Rover için hazırladığı Shirt ve Polo Shirt işleriyle de Bronz Aslan’a layık görülmüştü.

Havas İstanbul’un 'Finish' için hazırladığı 'Glasses of Drought' kampanyası, 4129Grey‘in 'Orkid' için hazırladığı 'Uncover the Sham'e ve TBWA İstanbul’un 'Theatre Hour' için hazırladığı 'Acting Identity' kampanyaları da Design katagorisinde kısa listeye kalan isimler arasında yer alıyordu.

Böylelikle Türkiye Cannes Lions 2019’da 3. Aslan’ın sahibi oldu.

Görseller: Cannes Lions