Yaşam / 2 hafta önce

Günümüz Atmosferini Tasvir Eden En İyi Koronavirüs Logoları

YAYINLANMA ZAMANI: 23 Mart, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Slovenyalı yaratıcı yönetmen Jure Tovrljan, ünlü logoları sosyal mesafeyi vurgulamak için yeniden tasarladı. "Her şey Starbucks logosuna baktığımda başladı" diyen sanatçı, bazı ünlü markaların logolarında sosyel mesafeyi de vurguladı.

Starbucks

Olimpiyat Oyunları

Linkedin

NBA

Mobil

Master Card

Nike

The Us Open (Tennis)

Target

AUDI'den Sosyal Mesafeyi vurgulayan logo

Ayrıca Audi markası logosunu sosyal mesafe ve dayanışma için revize ederek, dört halkasını ayırdı ve coronavirus mesajı verdi.

Coronavirus salgınına karşı alınabilecek tedbirler arasında otoriteler sosyal mesafenin önemini vurgularken, Audi Türkiye de bu çağrıya iç içe geçmiş dört halkadan oluşan logosunda ufak bir değişiklik yaparak katıldı.

Sosyal medya paylaşımında önce halkaları birbirinden uzaklaştırarak “Mesafeyi koruyalım” diyen Audi, halkaları bir araya getirerek de dayanışma çağrısında bulunuyor.

Galatasaray'dan koronavirüse özel logo!

Galatasaray, koronavirüs salgınına dikkat çekmek için logosunda değişikliğe gitti. Sarı-kırmızılı takımın sosyal medya hesabındaki kullanıcı adında da harfler birer boşluk bırakılarak yazıldı.

Kayserispor'da Akıma Katıldı

Bir diğer Süper Lig takımı Hes Kablo Kayserispor da, resmi sosyal medya hesabından "Büyük Kayserispor Taraftarları; hem kendinizi hem çevrenizi korumak için lütfen aranıza #SosyalMesafe koymayı unutmayın." ifadeleriyle logosundaki harfleri ayırdığı bir görsel paylaştı.

.