Kültür Sanat / 1 yıl önce

Eggstra Sanat

Yemek söz konusu olduğunda, tüm ebeveynler çocukların seçici olabileceğini bilir. Minikler için yemek konusunda lezzet tek önemli kriter değildir; yemeğin görsel görünümü de önemlidir. Bu nedenle bazı ebeveynlerin küçük "gıda eleştirmenlerini" etkilemek için yemek yapma sanatında ustalaşmaları gerekir. Bu ebeveynlerden biri de Japonya'nın Tokyo şehrinde üç küçük kızın annesi olan Etoni Mama. Bu kadın, yetişkinlerin bile istediği hem sevimli hem de lezzetli görünen yemekler hazırlama konusunda tam bir sanatçı.
Neredeyse her gün renkli, çizgi film karakterlerinden ilham alan yemekler yiyebilecek kadar şanslı olan üç küçük kız 11, 9 ve 7yaşlarındalar. Daha önce yemek yapmak için özel bir eğitimi olmayan yetenekli bir anneye sahip oldukları için oldukça şanslı görünüyorlar.
Bir iş arkadaşı Etoni Mama'yı eğlenceli yemeklerini instagram'da paylaşmaya teşvik ettikten sonra, kadın yemeklerini paylaşmaya başladı ve birkaç yıl içinde 103 bin takipçiden oluşan sağlam bir hayran kitlesi topladı. Ancak başarısı burada bitmedi. Etoni Mama ayrıca, diğer ebeveynlerin çocuklarına yemek yemeye karşı koyamayacakları kadar sevimli yiyecekler sunmalarına yardımcı olmak için çarpıcı mutfak kreasyonlarını içeren bir yemek kitabı da yayınladı.

İşte sizler için derlediğimiz ve belki biryerlerde birilerine ilham kaynağı olabilecek küçük bir albüm.

Kaynak: Boredpanda

YAYINLANMA ZAMANI: 20 Mart, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör