Yaşam / 1 yıl önce

Koronavirüs Karantinasında Boşalan Şehirleri Hayvanlar İstila Ediyor

YAYINLANMA ZAMANI: 19 Mart, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Ülkeler teker teker karantinaya giriyorlar ve ev hapsinde olan insanlar genellikle filmlere, sosyal medya dramasına veya bir kitaba gömülüyorlar. Sokaklara çıkma durumu bazı hükümetler tarafından engellenmezken (diğer insanlara olan mesafe korunduğu sürece), birçok insan dış dünyayı kapılarını tamamen kapatmış durumda.

Fakat doğa her şeye rağmen döngüsünü sürdürüyor ve karantinadaki insanlar bunu farkediyorlar. Japonya, İtalya ve Tayland gibi ülkelerde, insanlar insan yokluğu nedeniyle sokaklarda dolaşan hayvanlar gözlemlenmeye başladı.


Nara Park'a özgü geyiklerin yiyecek bulmak için sokaklara döküldüğü Japonya'daki gibi.

Genellikle, parkta yaşayan Sika geyiği yerel bir cazibe merkezi olduğu için turistlerle dolup taşıyordu. Turistler genellikle geyikleri beslemek için özel olarak parkta satılan kraker satın alıyorlardı, ancak son haftalarda ziyaretçi sayısının düşmesi sebebiyle, geyiklerin yiyecek bir şey bulmak için parklardan uzaklaşmaktan başka seçeneği yok gibi görünüyor.

Doğal olarak, 30 binden fazla vakası olan ve yüksek oranda karantinada olan ülke, İtalya da benzer görüntüler gözlemledi.

Sokaklarda dolaşan koyun, domuz, at gibi hayvanlar İtalyan sosyal medyasında çokça paylaşılır oldu.

Sokaklarda dolaşan hayvanları evlerinden görüntüleyen insanların çoğu, çevresindeki sıkıcı koşullara rağmen bu durumla oldukça eğleniyor gibiler.

Kaynak: Boredpanda