Teknoloji / 2 yıl önce

BMW’den Mercedes-Benz’e göndermeli teşekkür reklamı

Dieter Zetsche, Mercedes-Benz’e yıllarını veren CEO’luk görevinden emekliye ayrıldı. Bu emeklilikle birlikte, BMW ile rekabetini konu alan bir reklam filmi çekildi.
YAYINLANMA ZAMANI: 28 Mayıs, 2019
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

12 yıl boyunca Daimler bünyesinde hizmet veren Dieter Zetsche, yerini Ola Kallenius’a bıraktı. İstanbul doğumlu olan Alman Dieter Zetsche, yerine gelecek olan Ola Kallenius ise Mercedes-Benz’in tarihindeki ilk Alman olmayan CEO olacak.

2016 yılında Mercedes-Benz, BMW’nin 100. Yılı için imalı bir kutlama yapmıştı. “100 yıllık rekabet için teşekkürler, ilk 30 yıl oldukça renksizdi.” mesajıyla Mercedes-Benz rakibinden 30 yıl daha eski olduğunu vurgulamıştı.

İki büyük markanın tatlı atışmaları son reklam filmiyle devam ediyor.

BMW, Mercedes’ten emekli olan Dieter Zetsche ile anlaşarak onun emekliliğini konu alan bir reklam filmi hazırladı. Hem Zetsche’nin emekliliğini unutulmaz kılan, hem de rakibine gönderme yapan bir reklam filmi olarak hazırlanan proje iki rakip markanın rekabetini yansıtıyor.

Reklam filminde, Diether Zetsche işindeki son gününde arkadaşlarıyla vedalaşıyor ve son kez şirketinin aracı Mercedes-Benz S serisiyle evine bırakılıyor. Şirket aracının uzaklaşmasının ardından garajına yönelen Zetsche BMW i8 model arabasıyla hızlı bir çıkış yapıyor. BMW, "Free at least - Sonunda özgür" metniyle sona eren reklam filminde, Zetshe’ye de bu zamana kadar sürdürdüğü ilham verici rekabet için teşekkür ediyor.

İşte o reklam filmi…