Kültür Sanat / 12 ay önce

Audi’nin Logo Meydan Okumasına Mercedes de Katıldı

Audi'nin FourRingsChallenge etiketi ile başlattığı meydan okumaya Mercedes AMG C63'ün asfalt üzerindeki hünerlerini göstererek katıldı.
YAYINLANMA ZAMANI: 17 Nisan, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör

Audi geçtiğimiz ay sosyal mesafenin önemine dikkat çekmek amacı ile markanın logosunda yer alan halkaları birbirinden ayırmıştı. Birbirine geçen dört halkanın ayrılması ile gündelik hayattaki teması azaltma yönünde mesaj verilmesi amaçlanıyordu. Alman otomobil markası mümkün olduğu sürece evlerde kalınması gereken COVID-19 pandemi sürecinde yaratıcılığı canlandırmaya devam ediyor. Yine logosu üzerinden sosyal medya kanallarında küresel bir meydan okuma gerçekleştiriyor.

Farklı malzemelerden Audi logosu yaratmak

Audi, logosunda yer alan 4 halkanın farklı formlarda tasviri için #FourRingsChallenge etiketi ile bir girişimde bulundu ve herkesi bunu bir parçası olmaya davet etti. Marka bu paylaşımı biraz da olsa salgın gündeminden uzaklaşmak amacıyla gerçekleştirdi. Yaratıcılığın sınırları zorlanarak her türlü malzemeden markanın logosu yapıldı. Şarj kabloları, kurabiyeler, içecek kutuları, bozuk paralar, plaklar, konserveler ve daha niceleri bir araya gelip logoyu oluşturdu. Sosyal medyadaki takipçiler de gönderinin altına hazırlamış oldukları logolarını paylaştı.

Mercedes meydan okumaya katıldı

Audi’nin logosunu oluşturma meydan okumasına katılanlar arasında Mercedes de yerini aldı. Herkesin aynı tutkuyla bir araya geldiği zorlu dönemde Audi’nin başlatmış olduğu #FourRingsChallenge’ı kendilerinin de kabul ettiğini paylaştığı video ile bildirdi. Tabii ki Mercedes’in yanıtı herhangi bir malzemeyi kullanarak Audi logosu oluşturmak olmadı. Mercedes, AMG C63 modeli ile logoyu asfalta kazıdı.

Evde olduğumuz bu günler yaratıcılığın sınırlarını zorlamak için oldukça elverişli zamanlar. Audi, kullanıcıları #FourRingsChallenge ve #AudiTogether etiketleri ile Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden paylaşım yapması için teşvik etmeye devam ediyor.

Kaynak: Bigumigu