Ekonomi / 3 yıl önce

Çeyrek, Yarım, Tam.... Altın birikimi yapmanın en pratik yolları

Güvenli liman denince akla ilk gelen ‘Altın’ son dönemde de yatırımcısına en çok kazandıran emtia oldu. E tabii altındaki bu 'pırıltıyı' görüp, erkenden kollarını sıvayanlar, birikimlerini yaptı. 'Tüh kaçırdık' diye üzülmeyin. İşte size altın fırsatlar...
YAYINLANMA ZAMANI: 1 Mayıs, 2018
Yayınlayan : Tabikihaber - Editör

Hem karnın doysun hem cebin dolsun

Photo by Craig Adderley

Doğru okudunuz; Altın birikimi yapmanın en kolay yollarından biri ‘Altın Gününe’ katılmak. Sanırım bu sistemi hepimiz biliyoruz. Bu haberi okuyan herkesin annesi,teyzesi, annanesi, babanesi, ayda ya da 15 günde bir toplanıp, kısır kek, böreğin tabaklardan eksik olmadığı belli bir miktar paranın toplanıp, sıra ile bir kişiye verildiği ‘Altın Günleri’ne katılmıştır. Aslında bu topluluğun adı ne kadar ‘Altın Günü’ olarak anılsa da zaman içinde fiyatı o kadar yükseldi ki ‘TL’ ya da ‘Döviz Günleri’ olarak evrildi. Belki siz de böyle bir zincir oluşturup, hem kek börek yiyip midenize bayram ettirirsiniz hem de altın sahibi olmak için birikimi yapabilirsiniz. Tabii yükselen değer altının fiyatını yakalayabilmek için ‘gün’ ekibinizin epey kalabalık olması gerekebilir...

Sigarasız hayat oh ne rahat

İnsanın kendine yapabileceği en büyük kötülük, sigara içmek olsa gerek. Hem bedenine hem cebine zarar verip hiç bir faydası olmayan bu zehirli alışkanlığı bırakıp, para biriktirmek sizce de çok akıllıca olmayacak mı? Üstelik bu yola baş koyanlar için bazı dernekler ücretsiz destekler bile veriyor. Şimdi bu meleti bıraktığınızı farz edelim; ortalama bir sigara paketinin fiyatı 12 lira, günde 1 paket sigara içtiğinizi düşünürsek her ay kar ettiğiniz 360 lira cebinizi ısıtacak, kavuştuğunuz sağlığınız da cabası olacak. Bu parayı biriktirerek, altın yatırımı yapmak için koca bir adım atmış olacaksınız.

O ayakkabıya hiç ihtiyacın yok

Photo by Alexandra Maria

Size “evde ya da dolabınızda neye ihtiyacınız var?” diye sorsak; Ayakkabı, çanta, gömlek, mont, cep telefonu, kulaklık, ses sistemi… bu liste böyle uzaaaar gider. İnsanın sahip olmak istediği ihtiyaçlar listesi asla bitmez ama bir mola verilebilir. İhtiyacınız olan ürünleri bir excele ya da not defterine liste yapabilirsiniz ve listeye bakarak, kendinize ‘buna gerçekten ihtiyacım var mı?’ ya da ‘bu ihtiyacım çok mu acil?’ diye sorabilirsiniz. Çoğunuzun bu sorulara ‘Hayır’ dediğini duyar gibiyiz. İşte tam da bu yanıtınız ile birikim yapmaya başladınız sayılır. Birikimlerinizin büyüklüğüne ve maliyetine göre Altın size göz kırpmaya başladı bile.

Kullanmadıklarını sat biriktir

Photo by rawpixel.com

Eminim ki bir çoğumuzun evi, ihtiyacı olmasa da beğenip aldığı, eşten dostan hediye gelen eşyalar ile dolup taşıyordur. Bu eşyların modası veya garantisi geçmeden değenledirmek için ikinci el eşyaların satıldığı sitelerde satabilirsiniz. Ve kazandığınız paraları üst üste koyarak altın yatırımı yapabilirsiniz. Ama daha önce de dediğimiz gibi Altının fiyatına bakacak olursak epeyce ürün satmanız gerekebilir.


Yatırım Yap Altını Kap

Hem yaptığınız yatırımdan gelir elde edip hem de altın kazandıran bir formülü paylaşacağız.

İntegral Yatırım, mevcut ve yeni VİOP yatırımcılarına 24 Ayar Altın hediyeli kampanya düzenliyor.

03 Haziran – 29 Ağustos tarihleri arasında aylık işlem hacmi 1 milyon TL’den 5 milyon TL’ye kadar olan, yeni ve mevcut VİOP yatırımcılarına 24 Ayar Gr Altın, aylık işlem hacmi 5 milyon TL ve üzerinde olanlara ise ‘Tam Altın’ hediye ediyor. Kampanyaya katılan yatırımcılar; Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarının her birinde belirtilen işlem hacimlerine ulaşırlar ise her bir ay için ödül almaya hak kazanıyor. Yatırımcıların Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yapacakları hacimleri aylık olarak hesaplanıyor. Kampanyanın 29 Ağustos tarihine kadar sürmesi bekleniyor.