Kültür Sanat / 4 ay önce

2020 Luminar Böcek Fotoğrafçılık Ödülleri

Omurgasız hayvanlar ve doğayı koruma amacıyla çalışan İngiliz yardım vakfı Buglife'ın düzenlediği Luminar Böcek Fotoğrafçılığı Yarışması'nın bu yılki kazananları açıklandı. İşte dünyanın dört bir yanından 800 fotoğrafçının 5 binden fazla fotoğrafının değerlendirildiği yarışmanın farklı kategorilerdeki kazananları ve öne çıkan fotoğraflar...

YAYINLANMA ZAMANI: 28 Ekim, 2020
Yayınlayan : Tabiki Haber - Editör
  • Kelebekler ve güveler kategorisi kazananı (Kırlangıç kuyruklu kelebek)
    Fotoğraf: Sara Jazbar
  • Yılın Luminar böcek fotoğrafçısı ödülü (Kırmızı palmiye böceği)
    Fotoğraf: Mofeed Abu Shalwa
  • Çiçek yengeç örümceği
    Fotoğraf: Mofeed Abu Shalwa
  • Genç böcek fotoğrafçısı kategorisi kazananı (Kartçı arı)
    Fotoğraf: Jamie Spensley
  • Su böcekleri kategorisi kazananı (Elmas kalamar)
    Fotoğraf: Galice Hoarau
  • Su böcekleri kategorisi ikincisi (Larva ahtapotu)
    Fotoğraf: Galice Hoarau
  • Böcek evleri kategorisi kazananı (Maden arısı ve Willughby yaprak kesen arısı
    Fotoğraf: Lee Frost
  • Arachnids kategorisi kazananı (Vaşak örümceği ve yavruları)
    Fotoğraf: Lung-Tsai Wang
  • Arachnids kategorisi üçüncüsü (Dans eden örümcek)
    Fotoğraf: Raed Ammari
  • Böcekler kategorisi kazananı (Meşe palamudu biti)
    Fotoğraf: Christian Brockes
  • Salyangoz ve sümüklü böcek kategorisi kazananı (Bahçe salyangozu)
    Fotoğraf: David Lain
  • Böcekler kategorisi ikincisi (Geyik böceği)
    Fotoğraf: Martijn Nugteren
  • Sinekler, arılar, eşek arıları ve yusufçuklar kategorisi kazananı (Mayıs sinekleri)
    Fotoğraf: Peter Orr
  • Diğer tüm böcekler kategorisi kazananı (Dokumacı karıncalar)
    Fotoğraf: Reynante M. Martinez
  • Aşırı yakın plan kazananı (Çömlekçi arısı)
    Fotoğraf: Riyad Hamzi
  • Kelebekler ve güveler kategorisi kazananı (Kırlangıç kuyruklu kelebek)
Fotoğraf: Sara Jazbar
  • Yılın Luminar böcek fotoğrafçısı ödülü (Kırmızı palmiye böceği)
Fotoğraf: Mofeed Abu Shalwa
  • Çiçek yengeç örümceği
Fotoğraf: Mofeed Abu Shalwa
  • Genç böcek fotoğrafçısı kategorisi kazananı (Kartçı arı)
Fotoğraf: Jamie Spensley
  • Su böcekleri kategorisi kazananı (Elmas kalamar)
Fotoğraf: Galice Hoarau
  • Su böcekleri kategorisi ikincisi (Larva ahtapotu)
Fotoğraf: Galice Hoarau
  • Böcek evleri kategorisi kazananı (Maden arısı ve Willughby yaprak kesen arısı
Fotoğraf: Lee Frost
  • Arachnids kategorisi kazananı (Vaşak örümceği ve yavruları)
Fotoğraf: Lung-Tsai Wang
  • Arachnids kategorisi üçüncüsü (Dans eden örümcek)
Fotoğraf: Raed Ammari
  • Böcekler kategorisi kazananı (Meşe palamudu biti)
Fotoğraf: Christian Brockes
  • Salyangoz ve sümüklü böcek kategorisi kazananı (Bahçe salyangozu)
Fotoğraf: David Lain
  • Böcekler kategorisi ikincisi (Geyik böceği)
Fotoğraf: Martijn Nugteren
  • Sinekler, arılar, eşek arıları ve yusufçuklar kategorisi kazananı (Mayıs sinekleri)
Fotoğraf: Peter Orr
  • Diğer tüm böcekler kategorisi kazananı (Dokumacı karıncalar)
Fotoğraf: Reynante M. Martinez
  • Aşırı yakın plan kazananı (Çömlekçi arısı)
Fotoğraf: Riyad Hamzi